Planowanie wesela

No i stało się! Spędziliście ze sobą już trochę czasu, nagle dochodzi do oświadczyn ze strony mężczyzny, co dalej? Wiadome wspólne planowanie ślubu oraz wesela. W zasadzie nie jest to takie proste. Najbardziej potrzebne są nie tylko chęci ale i finanse które pokryją pełny koszt tego wyjątkowego dla was dnia.

Wybór kościoła do ślubu, sala weselna a także wybór zespołu lub DJ na wesele powinien nastąpić na około rok przed planowanym weselem. Zapewne zapytacie się dlaczego aż tyle czasu jest potrzeba na to aby doszło do tego pięknego momentu. Chociaż lokali weselnych a także zespołów czy DJów jest bardzo dużo, to aby zarezerwować termin w bardziej znanych lokalach niekiedy trzeba czekać nawet dwa lub trzy lata. Sam podpisuję najczęściej umowy z narzeczonymi na ponad rok przed weselem. Aby dograć każdy element i nie mieć potem problemów, najważniejsze jest abyście te 3 główne punkty czyli Kościół, salę weselną oraz Zespół lub DJa zaklepali najwcześniej, a potem to już spokojne czekanie i ustalanie między sobą jak byście chcieli to wesele urządzić.

Gdy podpiszecie umowę z moją osobą, następuję także czas oczekiwania do momentu dwóch trzech tygodni przed imprezą. jednak w tym czasie możecie zadawać mi pytania na które z chęcią odpowiem a także podpowiem wiele rzeczy na tematy, które was nurtują lub chcieli byście zrobić w inny sposób. Często także zdarza się że jeszcze przed imprezą spotykamy się wspólnie w miejscu mojego wieczornego grania np. na imprezie tanecznej. Macie wtedy czas posłuchać mnie w akcji i stwierdzić czy woleli byście styl muzyczny taki czy inny… Gdy wesele zbliża się małymi krokami, dzwonicie do mnie w wolnym czasie (tydzień dwa przed weselem) i umawiamy się na spotkanie, jeżeli dzieli nas jednak zbyt duża odległość to możemy za pośrednictwem internetu przeprowadzić wideokonferencję. Na takim spotkaniu przed weselnym, które trwa około półtorej godziny omawiamy plan wesela.

Przygotowujecie się oczywiście na to co byście chcieli aby było zrealizowane a czego byście sobie nie życzyli. Ile par na świecie tyle gustów jak to się mówi. Muzyka przede wszystkim jest tutaj brana pod uwagę, nie każdy lubi rock na weselu i nie każdy lubi disco polo itp, jednak pamiętajcie że ten dzień – dzień wesela będzie dla was pracowity. goście także mają różne gusta muzyczne, taneczne czy smakowe. Zawsze należy szukać kompromisu przede wszystkim własnie tego muzycznego. Jednak pamiętajcie to jest wasze wesele i wy macie na nim spędzić najpiękniejsze chwilę, planujcie je powoli i z rozmysłem a przede wszystkim z gotówką!